השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  ניסוי והשפעה

  ניסוי והשפעה

  עד כמה האדם הוא בובה שאפשר לשלוט בה?

  עד היכן יש לנו שליטה עצמית ומתי אנחנו מאבדים אותה?

  אם לא  הכרתם את הניסויים הללו זה הזמן והמקום:

  מבחן המרשמלו: המבחן שיכול לחזות איך הילד שלכם יהיה בעוד 15 שנה מאותו יום של הניסוי-הומצא באוניברסיטת סטנפורד על ידי וולטר מישל שחקר את דחיית הסיפוק של ילדים קטנים  ומבוגרים לעתיד.

  כל שנצרך הוא להושיב את הילד מול מרשמלו ולהציב לו עובדה שאתה עכשיו קם והולך ל-5 דקות במידה שהמרשמלו ישאר שלם ברגע שתחזור אתה תביא לו עוד מרשמלו.

  לסרטון – לחצו כאן

  ניסוי הכלא של סטנדפורד: ניסוי שהתחיל בו מרד כבר ביום השני לניסוי וכעבור שישה ימים הופסק.

  כאשר בראש הניסוי עמד הפסיכולוג פיליפ זימברדו – סטודנטים חולקו לסוהרים ואסירים, האם תהיה השפעה על כל מי שלוקח חלק במשחק הזה?

  תוך זמן קצר, הסוהרים (הסטודנטים..) נהפכו להיות ממש אלימים וכתוצאה מכך העניינים יצאו לגמרי משליטה בשל התעללויות חמורות וגרימה למצב שאחד האסירים סבל מהפרעות נפשיות ושוחרר מהניסוי.

  לסרטון – לחצו כאן

  ניסוי מילגרם: עד כמה אנחנו נתונים לסמכות? מתברר שמאוד

  בניסוי הזה, מראים איך אפשר להרוג רק בעזרת פקודות של מישהו שאתה אפילו לא מכיר, אבל נחשב לאוטוריטה עבורך כאשר בכל פעם מבקשים ממך להגביר את רמת המתח החשמלי שמחוברת לאדם שבחדר לידך ובמידה והוא לא עונה נכונה לשאלות. גם כאשר הוא צרח בפראות, זה לא גרם לאדם שמגביר את המתח החשמלי להפסיק עד לרמה שפשוט הייתה הורגת אותו אם הניסוי היה אמיתי..

  לסרטון – לחצו כאן

  ניסוי הקונפורמיות של סולומון אש: האם אפשר לשכנע אתכם שקו באורך מסויים הוא יותר ארוך או יותר קצר אם היה לחץ חברתי עליכם? מסתבר שממש כן!

  לסרטון – לחצו כאן

  כמו כן, מוזמנים גם לצפות בניסוי המעלית כאשר בן אדם פונה לאן שכל שאר האנשים במעלית פונים ומשנה כיוון כאשר כולם משנים את כיוונם לצד אחר, מצחיק ומדהים כאחד

  לסרטון – לחצו כאן

  אותה עוגה מחיר שונה:

  מה יותר טעים? עוגה במחיר של 15$ או במחיר של 55$?

  לסרטון – לחצו כאן

  אם תרצו לראות איך משפיעים על אנשים אתם מוזמנים ליצור איתי קשר במופע שלי אני גם משפיע על הקהל אבל רק בהשפעות טובות כמובן (:

  אם תרצו מושגים בסיסיים בנושא אמנות החושים לחצו כאן

  צרו קשר: 050-6399914

  חברות לקידום אתרים בישראל חברות לקידום אתרים בישראל